گذرنامه زیارتی

گذرنامه زیارتی

با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی و با حضور حداکثری زائران حضرت اباعبدالله با توجه به خیل عاشقان برای راهپیمایی اربعین امسال نیز مانند سال گذشته تصمیم به صدور گذرنامه زیارتی با قیمت یک هشتم قیمت گذرنامه گرفته شده است گذرنامه زیارتی در واقع همان برگه گذر موقت اربعین ۱۴۰۲ می‌باشد و صرفاً در این بازه اعتبار دارد.

 

شرایط صدور گذرنامه زیارتی

گذرنامه زیارتی برای افرادی که گذرنامه عادی دارند صادر نمی‌شود این گذرنامه برای هر فرد (حتی یک روزه) که دارای کد ملی است به صورت جدا صادر می‌شود و افراد مختلف در سنین متفاوت می‌توانند به صورت غیر حضوری این گذرنامه را برای سفر کربلا در بازه اربعین تهیه کنند.
کارکنان نیروهای مسلح امکان ثبت گذرنامه زیارتی به صورت غیرحضوری را ندارند و باید به مراکز پلیس بعلاوه ۱۰ و یا پلیس گذرنامه و مهاجرت شهر خود مراجعه کنند.

 

مدارک مورد نیاز گذرنامه زیارتی

  • اصل شناسنامه و اصل کارت ملی
  • افراد بالای ۱۵ سال باید شناسنامه عکسدار و افراد زیر ۱۵ سال گواهی اشتغال به تحصیل ویا دفترچه بیمه ارائه دهند.
  • اصل کارت پایان خدمت برای آقایان بالای ۱۸ سال.
  • ارائه کارت پایان خدمت برای آقایان بالای ۵۰ سال ضروری نیست.
  • برای آقایان بالای ۱۸ سال وزیر ۵۰ سال که کارت پایان خدمت ندارند گواهی اشتغال به تحصیل و مراجعه به مراکز حوزه نظام وظیفه ضروری است.
  • برای بانوان متاهل تصویر رضایت‌نامه محضری برای بانوانی که همسرشان فوت شده تصویر گواهی فوت و برای بانوانی که از همسرشان طلاق گرفته‌اند طلاقنامه مورد نیاز است.
  • برای همه افراد زیر ۱۸ سال اجازه محضری از پدر یا قیم قانونی مورد نیاز است.
  • تکمیل فرم گذرنامه جهت احراز هویت در سامانه ثبت نام.
  • برای ثبت نام این گذرنامه وارد سایت egozar. Police. Ir شده و مراحل دریافت گذرنامه را به طور کامل انجام دهید برای ثبت درخواست دریافت گذرنامه ابتدا از طریق پلیس بعلاوه ۱۰ جهت احراز هویت اقدام نمایید.

 

مدارک مورد نیاز گذرنامه زیارتی

بیشتر بخوانید: مراحل دریافت کاپوتاژ ماشین به عراق

 

چه افرادی میتوانند پاسپورت زیارتی دریافت کنند؟

کلیه افراد ایرانی حتی نوزادان در بدو تولد تا هر سنی که گذرنامه عادی ندارند یا اعتبار گذرنامه این افراد تمام شده میتوانند گذرنامه زیارتی دریافت کنند و در بازه زمانی اربعین به عتبات عالیات مشرف شوند.

 

دریافت گذرنامه برای اتباع غیر ایرانی

اتباع غیر ایرانی چون شناسه کد ملی ایرانی نیستند امکان دریافت گذرنامه ایرانی را ندارند اما میتوانند پاسپورت کشور خود را از طریق اداره اتباع دریافت کنند و یا در خواست گذر موقت از ایران به عراق از اداره اتباع کرده و پس از دریافت پاسپورت با مراجعه به سفارت عراق و سپس اخذ ویزای عراق به این سفر معنوی مشرف شوند.

 

ایا نصب اپلیکیشن پلیس من برای دریافت گذرنامه زیارتی الزامی است؟

زائران محترم عتبات عالیات میتوانند هم از طریق اپلیکیشن پلیس من و هم بدون نصب اپلیکیشن پلیس من از طریق سایت egozar police ir و طی کردن مراحل دریافت گذرنامه پاسپورت زیارتی خود را دریافت کنند.

 

هزینه گذرنامه زیارتی

هزینه‌های گذرنامه عادی شامل ۲۰ هزار تومان عوارض شهرداری ۱۸ هزار تومان هزینه گرفتن عکس چهره ۲۰ هزار تومان هزینه چاپ پاسپورت ۴۲ هزار تومان هزینه احراز مشخصات هویتی ۲۷۰۰ تومان شناسه الکترونیکی و 2300 تومان چاپ پاسپورت و 134795هزار تومان تعرفه خدمات پستی و پیامکی میباشد که در گذرنامه زیارتی به جای تمام این هزینه‌ها ۵۰ هزار تومان گرفته می‌شود.

 

هزینه گذرنامه زیارتی

بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد سیم کارت عراقی

 

مدت زمان اخذ گذرنامه زیارتی و پیگیری صدور گذرنامه زیارتی

مدت زمان ثبت و دریافت گذرنامه زیارتی از گذرنامه‌های عادی کمتر بوده و به محض اجرایی شدن توسط پلیس اعلام می‌شود و پس از استعلام ممنوع الخروجی اجازه صدور گذرنامه صادر می‌شود خاطرنشان می‌شود احتمال افزایش این مدت تا حداکثر 10 روز کاری به دلیل پیچیدگی امور اداری و پستی وجود دارد . زائران پس از ثبت گذرنامه از طریق کد دستوری *۱۱۰# نسبت به پیگری وضعیت گذرنامه اقدام نمایند.

 

اعتبار گذرنامه زیارتی

اعتبار این گذرنامه ۵ سال بوده ولی فقط در بازه سفرهای اربعین سال ۱۴۰۲ و به عتبات عالیات می‌توان از این گذرنامه استفاده کرد.

شما می‌توانید پس از دریافت گذرنامه زیارتی از طریق سایت karbalatour123.com و از طریق صفحه تماس با ما با کارشناسان تور کربلا تماس و نسبت به رزرو تور کربلا اقدام نماید شرکت کربلا تور با 15 سال سابقه و جلب رضایت حداکثری زایران تور های زیارتی افتخار خدمت رسانی در ایام اربعین و ایام دیگر سال جهت اعزام گروهی و کاروانی به عتبات عالیات و همچنین صدور پرواز نجف و بغداد و رزرو هتل تک در همه ایام سال را در تمام سطوح قیمتی و کیفیتی را داراست.

3 4 رای ها
این مطلب مفید بود؟
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها